Десети футболист на Левски с гол през сезона в елита

0
levski krumovgrad cunami

Цунами стана 10-ият футболист на Левски с гол през сезона. Това бе и дебютното попадение за левия бек през кампанията и общо 4-о за него в 65 мача във всички турнири. В изминалия кръг срещу Пирин първите си голови изстрели в шампионата направиха Уелтън и Асен Митков. Сините имат общо 11 човека с голове през сезона – Хасими Фадига бе точен в Лигата на конференциите.

За втори път през кампанията сините реализираха два гола през първото полувреме. Предишният такъв случай бе при домакинството на Локомотив София, спечелено с 6:0.

Димитър Тонев сложи край на поредицата от сухи мрежи на Левски. Тимът бе спечелил предишните си 3 двубоя в елита „на нула“ – Ботев Bp (1:0), Хебър (1:0), Пирин (2:0). Серията на сините без допуснато попадение продължи 341 минути – 5 часа и 41 минути.

Левски инкасира попадение в 4-и двубой. Толкова са и сухите мрежи на сините в Първа лига.