Дания спря Чехия и стана третият полуфиналист в Евро 2020 (ВИДЕО)

-
-

Дания надви Чехия с резултат 2:1 на 1/4-финала на Евро 2020. На олимпийския стадион в Баку отборът на Каспер Хюлманд стана третият полуфиналист и чака своя съперник, който ще се определи от мача Украйна срещу Англия. „Червения динамит“ бе фаворит в срещата и запази надеждите за повтаряне на сценария от 1992 година. Чехите трудно излязоха от своята група след като записаха само една победа, но сега бяха спрени и пратени у дома.

Датчаните откриха резултата още в 5-ата минута след центриране от ъглов удар, което намери главата на Томас Дилейни, който не сгреши и прати топката във вратата.

В 13-ата минута Микел Дамсгор стреля от разстояние, но ударът му бе добре блокиран.

Томас Дилейни бе близо до втори гол в 17-ата минута след като се освободи да стреля от центриране, но топката мина встрани от вратата.

В 22-ата минута Томаш Холеш получи подаване в наказателното поле и нанесе удар, но Каспер Шмайхел внимаваше и отрази изстрела.

Страхотен пас в 42-ата минута на Йоаким Мееле доведе до втори гол за Дания след като Каспер Долберг засече и прати топката под гредата на Томаш Вацлик.

Четири минути след началото на второто полувреме чехите върнаха интригата след попадение на Патрик Шик, който добре овладя топката и опъна мрежата на датчаните.

В 70-ата минута Юсуф Поулсен опита удар от границата на наказателното поле, но Томаш Вацлик се отличи с добро спасяване.

В 78-ата минута Поулсен отново се оказа на стрелкова позиция и отправи мощен удар, но вратарят отново показа добър рефлекс и отрази.