Дългата пауза е пагубна за „червените“

0
botev plovdiv cska
Снимка: cska.bg

14 дни не са малко, особено за треньор, който се опитва да внесе нови идеи в играта на даден отбор или да я промени изцяло. И със сигурност паузата, която дойде в програмата на Първа лига, дойде доста добре за Стамен Белчев. Треньорът на „червените“ обаче трябва да има едно наум. Досега ваканциите от подобен род оказваха пагубно влияние на тима в дербита с Лудогорец, каквото предстои. Автентичният ЦСКА успя да вземе нещо на 22 ноември 2014 година в София. Двубоят стартира идеално за „червените“. В 14-ата минута Върджил Мисиджан бе изгонен, а в 25-ата трибуните бяха в екстаз. Маркиньос изведе Александър Тунчев, който се разписа за 1:0. Ешпиньо обаче успя да изравни от фал в 37-ата минута, а за капак и „армейците“ останаха с човек по-малко. Маркиньос също пое към съблекалнята. След почивката нови голове не паднаха. За сметка на това обаче картоните летяха един след друг в двете посоки.

Още следващата пролет двата тима отново имаха възможност да се изправят един срещу друг след сериозна почивка. Този път Лудогорец бе домакин. А освен това нямаше и милост към противника си. Александър Барт даде преднина на „орлите“ в 37-ата минута, които не се спряха след почивката. Марселиньо (64), Мисиджан (79) и Кишада (90+1) се разписаха за рекордната победа на Лудогорец над „червените“. Тогава техен треньор бе Георги Дерменджиев.

Постижението обаче не оцеля дълго. Ha 30 април 2022 година ЦСКА-София записа най-срамното поражение от този съперник. Двубоят отново бе в Разград. Кошмарите за гостите започнаха от 15-ата минута, когато се разписа Доминик Янков, а след още четвърт час преднината на домакините вече бе от 2 гола. Точен бе Матиас Тисера. След почивката Лудогорец довърши „армейците“ с 2 бързи попадения на Текпетей (51) и Доминк Янков (56). Игор Тиаго пък вкара за 5:0. Единствената добра новина бе, че домакините се спряха на този резултат./ „Мач Телеграф“

Ето каква цел трябва да изпълни Белчев, за да остане начело на „червените“!