Чутовна драма! ВАР класира Испания на първо място в групата

0
36243198 2298842753464892 692310477136461824 n

Испания не успя да победи Мароко. „Ла Фурия“ стигна драматично до 2:2, след като реализира изравнително попадение в даденото продължение. При отбелязването му, съдията първоначално отмени гола, но след намеса на ВАР го призна. Именно с това попадение, и след равенството на Португалия с Иран (1:1), „Ла Фурия“ стигна до първото място в групата.

Двубоят започна равностойно, без никакви опасности и пред двете врати. В 14-ата минута обаче, испанците направиха невероятна грешка в средата на терена. Бутаиб открадна топката, напредна, излезе сам срещу вратаря и без проблеми го преодоля за 0:1.

Испанците реагираха светкавично и 5 минути по-късно равенството бе възстановено. Иниеста намери в наказателното поле Иско, който с плътен удар прати топката под напречната греда за 1:1.

Малко по-късно можеше да се стигне до пълен обрат, но удар с глава на Пике бе спасен от вратаря.

Мароко пък имаше чудесна възможност да възстанови аванса си. Бутаиб бе изведен сам срещу вратаря, но този път Де Хеа спаси.

В 55-ата минута Мароко по чудо не поведе отново. Амрабат стреля мощно, извън наказателното поле, но топката разтресе дясната сглобка на вратата, пазена от Де Хеа.

В 63-ата минута Иско центрира от корнер, Пике засече с глава, но на сантиметри до дясната греда.

В 81-ата минута Мароко вкара за втори път. След центриране от корнер, Ен Несири се извиси и засече с глава неспасяемо в мрежата за 1:2.

В даденото продължение резервата Аспас прати топката в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада. Последва намеса на ВАР и след нея голът все пак беше зачетен.

В края съперниците изпуснаха нервите си и на два пъти се стигна до побутвания, но без по-грозни сцени.