Чутовна драма! Дузпа в продължението не спря 10 от Черно море за върха (ВИДЕО)

0
chernomore1

Черно море победи Етър в мач от XIX кръг на Първа лига. На стадион „Ивайло“ във Велико Търново „моряците“ се наложиха изключително драматично с 2:1.

С днешния си успех воденият от Илиан Илиев тим събра 42 точки, изравнявайки се на върха в класирането с ЦСКА-София. „Виолетовите“ пък остават последни с едва 8 точки.

Черно море можеше да поведе след половин час игра. Алекс Фернандес изведе чудесно Исмаил Иса сам срещу вратаря. Родният нападател обаче стреля в обсега на Мартин Величков, който изби.

„Моряците“ се разминаха с откриване на резултата и в 43-ата минута. Мазир Сула стреля мощно от фал от около 25 метра, но топката разтресе напречната греда. При добавката пък Живко Атанасов, вместо да празната врата, улучи падналия на земята страж на домакините.

В 50-ата минута Шано изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря. Ударът на Косъм, обаче премина покрай лявата греда.

120 секунди по-късно Сула шутира от границата на наказателното поле. Топката рикошира във футболист на домакините и профуча до левия страничен стълб, излизайки в корнер.

Черно море поведе в 59-ата минута. Александър Василев центрира отляво, а пред вратарското поле Влатко Дробаров засече от трудна позиция за 0:1.

В 82-ата минута Виктор Попов центрира отдясно към точката за изпълнение на дузпа. Васил Панайотов засече с глава, но покрай лявата греда.

5 минути по-късно Черно море остана с човек по-малко. Мазир Сула бе фаулиран от Кольо Станев, след което, при спряна игра, отиде изблъска съперника си в гръб. За провинението си футболистът на гостите получи втори жълт и съответно червен картон.

Етър изравни в 5-ата минута на добавеното време. Главният съдия Ивайло Стоянов отсъди дузпа за домакините. При центриране от наказателното поле топката срещна ръката на Влатко Дробаров. От бялата точка Мартин Тошев бе точен за 1:1.

Старши треньорът на Черно море – Илиан Илиев – пък побесня. За реакцията си след попадението той получи червен картон.

В 8-ата минута на продължението пък Черно море все пак стигна до победата. Васил Панайотов се възползва от неразбирателство в защитата на домакините и на празна врата прати топката в мрежата за крайното 1:2.