Чудовищна драма! Черноморец счупи гредите, но победи в 93-та минута

-
-

ФК Черноморец победи тима на Несебър у дома с попадение с добавеното време на двубоя в мач от 6-тия кръг на Трета лига. ”Акулите” удариха гредата забележителните 5 пъти през мача, но най-накрая се поздравиха с успеха след гол в 93-та минута на резервата Мирослав Радев.

През първото полувреме на срещата тимът на Черноморец се отличи с натиск върху противника си. Домакините създадоха много положения пред вратата на Марио Исаков, най-добрите от които от статични положения. Още в 9-тата минута на срещата номер 7 Милен Танев удари напречната греда след удар и рикошет.

След това обаче играта се понакъса, като играчите от двата отбора започнаха да се фаулират на често. Черноморец имаше няколко шанса от статични положения след четвърт час игра, но резултатът остана непроменен. В 29-тата минута отново след статично положение дойде поредно опасно положение и втората греда за “акулите” и за Милен Танев.

В 33-тата минута сценарият се потрети, когато след центриране от ъглов удар Стоян Вергиев нанесе удар с глава, който отново попадна върху горната греда на Марио Исаков. Така футболистите се оттеглиха на полувремето при резултат 0:0.

През второто полувреме домакините продължиха да са по-настойчивият отбор на терена, търсейки попадение. Те създадоха добри положения пред противниковата врата, но стражът на Несебър направи доста добри изяви и опази тима си от инкасиране на гол.

Няколко спорни отсъждания на главния арбитър предизвикаха остри реакции от скамейката на Черноморец, които резултираха в жълти картони за треньорите на домакините Слави Костенски и Господин Господинов.

В 82-та минута на мача номер 9 Мариян Тонев направи атрактивно изпълнение със задна ножица, което принуди защитник на Несебър да изчисти топката от голлинията след нов рикошет в напречната греда. От Черноморец имаха претенции, че топката е минала голлинията, но те не бяха уважени от съдиите.

В 93-та минута ФК Черноморец достигна до търсения гол, дело на влезлия от скамейката номер 17 Мирослав Радев. След попадението от Несебър имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Така двубоят завърши с победа за домакините и при резултат 1:0.