Черноморец строши гредите и загуби като гост на Локо (Пд) при U19 (СНИМКИ)

0
lokomotiv u19 chernomorets u19
-
-

Юношеският отбор на Локомотив (Пловдив) до 19 години записа поредна победа на сметката си. Този път „черно-белите“ победиха като домакин Черноморец 1919 (Бургас) с 3:0. Срещата се игра днес от 15:00 на помощния терен на Лаута.

Двубоят започна с шанс за гостите, които нацелиха два пъти горната греда в рамките на няколко секунди. Локомотив отвърна с опасни удари на Димитър Законов и Алесандро Хожабрапур. В 31-та минута възпитаниците на Димитър Палазов откриха резултата. Октай Юсейн бе точен за 1:0.

В 60-та минута Хожабрапур пробва техничен удар, който бе спасен. Четвърт час преди края „смърфовете“ стигнаха до втори гол, дело на Желязко Калинов. Крайното 3:0 оформи Алесандро Хожабрапур в заключителните минути на срещата.

След победата Локомотив е на 9-то място в Елитната група с актив от 38 точки. В следващия кръг „черно-белите“ са гости на Лудогорец в Разград.