0
pomorie chernomoretz 29
-
-

Черноморец записа трета победа контролните си срещи преди старта на първенството в Трета лига. На централния терен на стадион “Черноморец” в квартал “Акациите”, водените от Радостин Кишишев и Слави Костенски „акули“ разгромиха с 4:0 един от съперниците в шампионата ФК Свиленград 1921.

Бургазлии имаха превъзходство през цялата среща и спечелиха напълно заслужено, като можеха до отбележат и още попадения.

В 28-та минута Черноморец поведе. Стоян Мантаров изпълни тъч към Живко Димов, който пусна хубав пас по десния фланг за Георги Тузаков. Десният бранител на „акулите“ напредна по фланга и центрира в наказателното поле за Петър Колев, който успя да си спре топката и с левия си крак да я прати в обратния ъгъл на вратаря на Свиленград, извеждайки домакините напред в резултата.

След почивката Пепи Колев се разписа още веднъж, удвоявайки аванса на „акулите“ за 2:0. В 48-та минута след бързо изпълнение на свободен удар от страна на Станимир Митев, опитният полузащитник пусна по десния фланг за Георги Тузаков, който подаде към Жулиен Парушев. Жужу центрира навътре в наказателното поле за Колев, който отбеляза красив гол с глава.

В 55-та минута Черноморец оформи класиката в резултата. След къс пас от корнер между Жулиен Парушев и Младен Джамбазов, Жужу центрира отдясно в наказателното поле, а бранителят Димитър Попов с глава заби топката във вратата на гостите за 3:0.

В 70-та минута „акулите“ оформиха и крайния резултат – 4:0. След центриране от ъглов удар на Младен Джамбазов, опитният полузащитник Станимир Митев засече топката с глава в наказателното поле и асистира за бранителя Стоян Мантаров, който от непосредствена близост от воле прати топката в мрежата за крайното 4:0.

Черноморец – първо полувреме: 1.Даниел Желев, 2.Георги Тузаков, 3.Димитър Попов, 5.Стоян Мантаров, 7.Стефан Трайков, 8.Живко Димов, 13.Станимир Митев (c), 6.Мустафа Мустафа, 10.Жулиен Парушев, 30.Даниел Бенчев, 26.Петър Колев

Черноморец – второ полувреме: 1.Даниел Желев, 2.Георги Тузаков /14.Кемал Велиев/, 3.Димитър Попов /24.Златко Ненов/, 5.Стоян Мантаров, 7.Стефан Трайков /15.Димитър Дончев/, 25.Младен Джамбазов, 13.Станимир Митев (c), 6.Мустафа Мустафа /20.Кристиян Кръстев/, 10.Жулиен Парушев, 30.Даниел Бенчев /28.Лъчезар Иванов, 26.Петър Колев /27.Иван Илиев/

Следващата контролна среща на Черноморец е в сряда – /01-август/, а съперник е мъжкият отбор на ДФК Звездичка – ФК Звезденбург, с основател Петър Алексиев. Акулите честват своята 99 годишнина на тази дата, а в този ден преди две години, те загубиха своя капитан Траян Дянков. Именно тогава се тегли и жребият за Югоизточната Трета лига.