Черноморец помете Сокол насред Марково

0
-
-

Черноморец започна чудесно новия сезон в Трета лига – Югоизток. Пред около 40 свои привърженици, „акулите“ спечелиха с 4:2 гостуването си на Сокол Марково, като по този начин потеглиха в битката за Втора лига с 3 точки.

Двубоят започна с 10-минутно закъснение заради истински потоп.

Иначе, още в началните секунди Черноморец можеше да поведе. Удар с глава на Славов обаче премина на метър от снадката.

Все пак, „акулите“ стигнаха до попадение след четвърт час игра. Любомир Божинов центрира чудесно към Станислав Дрянов, който засече с глава за 0:1.

До края на полувремето възпитаниците на Радостин Кишишев можеха да решат всичко в своя полза, но направиха 3 сериозни пропуска. Домакините пък имаха само едно положение, но Теменлиев спаси опасен удар от фаул.

Сокол стигна до изравнително попадение в 55-ата минута. Малко по-късно домакините стигнаха и до пълен обрат с гол фаул.

Черноморец реагира светкавично и влезлият като резерва Стойко Иванов възстанови равенството. Отново той се превърна в герой за „сините“, като четвърт час преди края вкара за 2:3.

В последните минути, друга резерва – Виктор Янев оформи крайното 4:2 в полза на Черноморец.