Черноморец Бургас изпусна Етър за Купата след драма в продълженията (СНИМКИ)

0
chernomoretz etar (53)
-
-

Черноморец Бургас изпусна да поднесе една от големите изненади в 1/16-финалите за Купата на България, след като допусна обрат от 2:0 до 2:3 след продължения срещу Етър Велико Търново. „Виолетовите“ дори завършиха мача с човек по-малко след червен картон във въпросните продължения.

Двубоят се игра пред погледа на Димитър Димитров – Херо.

Черноморец Бургас създаде първата опасност в мача в 10-ата минута, когато Артьом Холод отправи опасен удар, но Алесандро Гуароне успя да се намеси и да избие в корнер.

Илкер Будинов стреля от фал в 17-ата минута, насочвайки топката в горния десен ъгъл на вратата на Черноморец, но Мартин Шейтанов се намеси и изби.

В 18-ата минута целият стадион, включително колоритна агитка от 4 човека на Етър, скандираха „Оставка“.

В 32-ата минута се откри много добра възможност пред Будинов, който засече топката от десетина метра, но я изпрати над напречната греда в аут.

Черноморец Бургас поведе с 1:0 в 37-ата минута. Георги Господинов получи вдясно от наказателното поле и последва успореден пас. Пред вратарското поле Петър Пейчев с плътен удар прати топката от вътрешната страна на дясната греда.

В 41-ата минута Мартин Тошев се освободи в наказателното поле от защитник, остана сам срещу вратря, но Шейтанов успя бързо да скъси разтоянието и да избие топката в корнер.

Черноморец Бургас направи резултата 2:0 в 58-ата минута след много красив гол на Артьом Холод. Той отбеляза фамозен гол от 40 метра, прехвърляйки излезлия напред Алесандро Гуароне.

В 60-ата минута Шахредин Букхолда стреля от границата на наказателното поле, но Мартин Шейтанов плонжира и изби в корнер отиващата в долния ляв ъгъл топка.

Четири минути по-късно Даниел Кабанелас проби отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, но от външната страна на мрежата.

Етър намали своя пасив в мача в 74-ата минута, когато Шахредин Букхолда получи отличен пас в наказателното поле на Черноморец и от 6-7 метра вкара топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов.

Етър изравни резултата четири минути по-късно в 78-ата минута Шахредин Букхолда отправи слаб удар от границата на наказателното поле на Черноморец, Шейтанов се намеси неубедително, което позволи на топката да мине под тялото му и да влезе във вратата.

До края на редовните 90 минути не паднаха нови попадения и се стигна до продължения.

Етър направи пълен обрат в 96-ата минута, когато Букхолда оформи своя хеттрик в мача. Шано стреля извън наказателното поле на Черноморец и вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Мартин Шейтанов.

Етър остана с човек по-малко в 98-ата минута, когато Мариян Иванов бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Даниел Иванов.

Тодор Чаворски стреля от фал в 100-ата минута, но на сантиметри над напречната греда.

Така Етър се класира за осминафиналите на турнира, където ще се изправи срещу Ботев Пловдив.