Черноморец би убедително Сокол и се изравни с третия (ВИДЕО+СНИМКИ)

0
-
-

Черноморец постигна поредна победа в Трета лига – Югоизток. В мач от XV кръг, „акулите“ се наложиха с 3:0 като домакини на Сокол (Марково). С днешния си успех „сините“ изравниха на третото място със Загорец (Нова Загора) и са само на 3 точки от втория Левски (Крумовград). С лидера Саяна (Хасково) пък разликата 7 пункта.

Преди началото на мача, футболисти на Черноморец опънаха транспарант, който призова за дарения по сметката на „синята“ ДЮШ.

Бургазлии поведоха в 43-ата минута. Милен Танев вкара много красиво попадение, като с далечен изстрел намери долния десен ъгъл на вратата за 1:0.

Черноморец удвои аванса си само 7 минути след началото на втората част. Домакините много съобразително изпълниха бързо фал. Жулиен Парушев шутира извън наказателното поле, а Нуретин Пюскюлю отклони топката, неоставяйки шансове на вратаря на гостите за 2:0.

„Акулите“ направиха резултата класически в 85-ата минута. След центриране отляво, Йордан Томов засече от въздуха с левия крак за крайното 3:0.