Черно море с великолепен есенен финал срещу Славия

0
chernomore

Черно море победи Славия с 3:0 у е есенен първенец у нас. Моряците изиграха великолепен мач днес и затвърдиха  личните впечатления от целия полусезон. Славия пък не можа да покаже силната си игра от последните срещи. Израстването на варналии обаче е наистина сериозно.

Черно море започна двубоя с домакински натиск. В 13-ата минута топката стигна до Алекс Фернандес, който отправи изстрел блокиран от Виктор Генев, а след това Светослав Вуцов успя да улови топката.

В 19-ата минута Пабло Гарсия отправи шут от дъгата на наказателното поле, но прати топката покрай вратата на Светослав Вуцов.

В 25-ата минута Васил Панайтов пусна отличен пас към Алекс Фернандес, който бе оставен непокрит и с удар по земя вкара топката във вратата на Славия за 1:0.

Три минути след това Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Иван Дюлгеров увисна, но Живко Атанасов успя да покрие грешката на своя съотборник и да изчисти в корнер.

В 33-ата минута Вуцов направи много красиво спасяване при удар на Пабло Гарсия. В ответната атака Галин Иванов напредна с топка в крака и подаде към Емил Стоев, но той не успя да преодолее излезлия напред Иван Дюлгеров.

В края на първата част Стоев получи топката в половината на Славия и тръгна на самостоятелен рейд, който завърши със слаб удар, уловен лесно от Иван Дюлгеров.

След почивката Златомир Загорчич извърши една промяна в състава си. На мястото на Емил Мартинов в игра се появи Кристиян Стоянов.

Славия започна по-активно втората част, но Черно море нанесе втория си удар в 57-ата минута. Васил Панайтов отне от Ерол Дост и пусна към Пабло Гарсия който намери Алекс Фернандес, а той технично изпрати топката във вратата, не оставяйки шанс на Вуцов да спаси.

В 69-ата минута Светослав Вуцов отрази удар на Васил Панайотов, но след това излезе да спира Алекс Фернандес, който успя да центрира, а Панайотов засече топката в празната врата за 3:0.

В 79-ата минута Иван Дюлгеров се отличи с прекрасно спасяване. Минута след това Едгар Пашеко пропусна да вкара четвърти гол, пращайки топката покрай вратата на Славия.

Две минути преди края на двубоя Владимир Николов стреля директно от пряк свободен удар, а Дюлгеров отрази с две ръце.