Българин бележи в Серия Б

0
petko hristov spetsia

Специя се наложи над Асколи с 2:1 като гост в мач от 16-ия кръг в италианската Серия Б. След първия си успех от септември насам Специя събра актив от 13 точки, изкачвайки се до 18-о място, докато Асколи остава 19-и с 13 пункта.

Даниеле Верде се нае с изпълнението на 11-метров наказателен удар, отсъден в полза на Специя в 22-ата минута. Офанзивният футболист на гостите бе безпогрешен от бялата точка, извеждайки своя тим напред в резултата.

Асколи успя да стигне до изравнителното попадение в 51-ата минута, когато Педро Мендеш комбинира с Джузепе Белуски, който прати топката в мрежата.

Българският национал Петко Христов се завърна в игра за Специя, след като влезе като резерва в 63-ата минута, когато замени Лукас Мул. 24-годишният бранител се лекуваше от втора травма, която бе изкарала от игра за малко над месец.

В последната минута от редовното време Салваторе Еспозито центрира от статично положение към втора греда, където Петко Христов се хвърли на плонж и с глава прати топката във вратата.