Черно море прегази Славия и оглави класирането (ВИДЕО)

0
cherno more otbor

Черно море победи като гост Славия в мач от V кръг на efbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ „моряците“ се наложиха с 5:1. По този начин воденият от Илиан Илиев тим се изравни на върха в класирането с Локомотив (Пд) с по 13 точки, но заради по-добрата си голова разлика излезе на първо място. „Белите“ пък са на 11-а позиция с едва 4 точки.

Черно море поведе след по-малко от 240 секунди игра. Венцислав Керчев върна нескопосано към вратаря. Матеус Машадо пресече и останал сам срещу Николай Кръстев не сгреши за 0:1.

В 22-ата минута „моряците“ удвоиха аванса си. Николай Кръстев изби удар от наказателното поле на Александър Василев. При добавката обаче Матеус Машадо бе точен за 0:2.

Славия намали изоставането си в 37-ата минута. Иван Минчев с чудесен пас изведе в наказателното поле Галин Иванов, който даде остър успореден пас на ъгъла на вратарското поле. Виктор Генев изпревари Иван Дюлгеров и прати топката в мрежата му за 1:2.

Само за 60 скунди след началото на втората част Черно море на два пъти можеше да стигне до трети гол. Алекс Фернандес излезе сам срещу вратаря, но ударът му бе избит в корнер. След неговото изпълнение топката стигна до Мазир Сула, който центрира. Живко Атанасов засече с глава, но в напречната греда.

В 63-ата минута Черно море сложи точка на спора. Матеус Машадо получи в наказателното поле, поведе си топката и след съприкосновение с Виктор Генев падна. Първоначално Георги Кабаков подмина ситуацията. Той обаче бе привикан от ВАР да разгледа ситуацията, след което промени решението си и отсъди дузпа. От бялата точка Пабло Гарсия бе точен за 1:3.

В 81-ата минута Славия все пак можеше да върне интригата в мача. Томбак даде остър пас отдясно. Владимир Николов обаче направи изумителен пропуск, след като от 3-4 метра засече над вратата.

120 секунди по-късно пък шут от дъгата на наказателното поле на Ерол Дост профуча на сантиметри от лявата греда.

В 86-ата минута Славия остана с човек по-малко. Иван Минчев извърши нарушение в половината на съперника, за което получи втори жълт и съответно червен картон.

В последната минута на редовното време Черно море стигна и до четвърто попадение. Алекс Фернандес с далечен удар намери долния ляв ъгъл на вратата за 1:4.

В 5-ата минута на даденото продължение Мазир Сула центрира отдясно. На границата на вратарското поле пък Исмаил Иса засече с глава за крайното 1:5.