Черно море прегази Ботев (Вр), но даде свидна жертва преди Левски (ВИДЕО)

0
Снимка: chernomorepfc.bg

Черно море очаквано победи като домакин Ботев (Вр) в мач от XXV кръг на Първа лига. На „Тича“ във Варна възпитаниците на Илиан Илиев се наложиха с с повече от категоричното 5:0.

„Моряците“ започнаха силно и натикаха гостите в собствената им половина. В 8-ата минута Вилела центрира отляво, а Матиас Курьор засече с глава от 8-9 метра, пращайки топката в мрежата. Ситуацията бе обстойно разгледана от ВАР, тъй като имаше съмнения за игра с ръка на Матиас Курьор в зародиша на атаката. Наложи се самият главен съдия да отиде до монитора, след което прецени, че такава наистина има и отмени попадението.

В 14-ата минута обаче Черно море поведе. Сердюк центрира отляво, а Костадин Ничев не успя да изчисти добре с глава. Топката стигна на дъгата пред наказателното поле до Васил Панайотов, който с прекрасен удар насочи в горния ляв ъгъл на вратата. Кълбото се удари в лявата греда и влетя в мрежата за 1:0.

В 21-ата Черно море удвои аванса си. Цветомир Панов стреля от границата на наказателното поле. Красимир Костов боксира, но в Ничев и топката се върна към вратата, а на метър от голлинията Матиас Курьор е добута в мрежата за 2:0.

5 минути по-късно резултатът придоби класическо измерение. Велислав Василев с прекрасен пас изведе в наказателното поле Матиас Курьор, който от своя страна пусна успоредно подаване. От границата на вратарското поле пък Евгений Сердюк не сгреши за 3:0.

В 34-ата минута Черно море по чудо не реализира четвърто попадение. След центриране от корнер, Влатко Дробаров засече с глава, насочвайки към горния десен ъгъл на вратата. Красимир Костов обаче някак успя с една ръка да избие от голлинията.

Това обаче се случи 120 секунди по-късно. Евгений Сердюк изведе в наказателното поле Пабло Гарсия, който направи няколко крачи и на метър пред вратарското поле с прецизен шут преодоля Костов за 4:0.

В 69-ата минута Черно море стигна до пети гол. Мазир Сула изведе много технично Евгений Сердюк, който се справи с опитващия да го спре Йоан Бауренски и от ъгъла на вратарското поле с удар по диагонала направи резултата 5:0.

В самия край на мача Черно море даде свидна жертва, особено предвид предстоящото гостуване на Левски. С линейка от стадиона бе откаран капитанът в този мач Васил Панайотов. Той получи наглед тежка контузия, след грубо влизане в краката му от съперников футболист.