Черно море победи отбора на Наджи Шенсой в двучасов мач

0
-
-

Черно море победи с 3:2 Македония Гьорче Петров в третата си контрола от лагера в турския курорт Алания. Мачът се игра в четири части по 30 минути.
Треньорът на “моряците” Илиан Илиев започна двубоя с Иван Дюлгеров на вратата, а пред него двойка централни защитици  Даниел Димов и Димитриос Хантакиас. На двата бека стартираха Стефан Станчев (вдясно) и Фахд Актау. В средата на терена наставникът заложи на Васил Панайотов и Мехди Букаси, а по крилата Матиас Курьор (вляво) и каращи пробен период Габриел. На върха на атаката бе младият Денислав Ангелов, а зад гърба му Дани Кики.

В 13-ата минута Черно море откри резултата. След многоходова комбинация Стефан Станчев центрира в наказателното поле от дясно по земя, кълбото отиде в Матиас Курьор, който на празна врата реализира за 1:0.

В началото на втората част макендонците изравниха резултата чрез Деян Блажевски. В 50-ата минута Фахд Актау центрира отляво, а Матиас Курьор с глава вкара за 2:1. В 92-рата Мартин Минчев с глава реализира за 3:1. В 96-ата минута македонците намалиха за 3:2. За тях като титуляр започна бившият бранител на Дунав Мартин Ковачев, а начело на отбора е добре известният у нас Наджи Шенсой.