Лудогорец се прицели в юноша на Арсенал, играещ в Ла Лига

0
charli patinio
Снимка: RCDeportivo
- -

Лудогорец е насочил поглед към полузащитника на Депортиво А Коруня Чарли Патиньо. За интереса на разградчани към 22-годишния англичанин съобщава галисийското издание La Voz de Galicia.

Патиньо е сред футболистите, които не попадат в плановете на треньора на Депортиво Антонио Идалго. Клубът работи по раздялата с няколко играчи преди затварянето на трансферния прозорец, а за бившия талант на Арсенал като възможна следваща дестинация се посочва именно България. Според испанската медия Лудогорец иска да привлече халфа, без на този етап да се съобщават подробности за евентуална сделка.

Англичанинът премина през академията на Арсенал, но не успя да се наложи в първия състав на лондончани. Първите си по-сериозни стъпки при мъжете направи като преотстъпен в Блекпул и Суонзи, преди през лятото на 2024 година Депортиво да плати около 1,2 милиона евро за правата му.

През миналия сезон Патиньо остана с периферна роля в състава на галисийците, който спечели промоция. Положението му не се е подобрило и след влизането на Депортиво в Ла Лига – до момента той дори не е попадал в групата, а от клуба са му дали ясно да разбере, че няма да получава игрови минути през настоящата кампания.

Това отваря вратата за трансфер преди края на прозореца, а Лудогорец е един от клубовете, които могат да се възползват от ситуацията.

Чарли Патиньо е на 22 години и е висок 182 сантиметра. Действа основно в средата на терена, като може да изпълнява по-дефанзивни функции. Към момента пазарната му стойност е оценявана на около 600 000 евро.

0 0 votes
Article Rating
Абонирай се
Известие от
guest
0 Comments
стари
нови най-гласувани