Черно море няма загуба от „железничарите“ след завръщането им в елита

0
cherno more lokomotiv sofiq

Черно море влиза с голямо самочувствие в двубоя с Локомотив София днес. Това се дължи както на добрата форма на моряците от началото на сезона и временната втора позиция в класирането, така и от статистиката срещу столичните железничари, откакто червено-черните се завърнаха в елита през 2021/2022 година. Оттогава двата тима изиграха четири двубоя помежду си, в които варненци излязоха на три пъти крайни победители, а един мач завърши при равенство. В последните 3 сблъсъка Черно море неизбежно постига успех, като два от случаите са точно при гостуване, какъвто ще бъде и сблъсъкът в неделя.

През миналата кампания, когато столичните железничари летяха високо в класирането, моряците бяха един от малкото отбори, които си тръгнаха с успех от „Надежда“. Още в първия кръг варненци победиха, но трудно с гол на Виктор Попов в 74-ата минута. Черно море записа дубъл над съперника си миналия сезон, след като спечели и с 2:1 на „Тича“, но успехът пак не бе лек. Мади Кейта даде аванс за варненци в 32-ата минута, но Селсо Рапосо изравни в началото на второто полувреме. Все пак домакините стигнаха до победата с гол на Васил Панайотов в 74-ата.

През вече споменатата кампания 2021/2022 моряците и столичните железничари завършиха при равенство 1:1 в първия мач във Варна. Тогава Родриго Енрике откри за домакините, но шест минути преди края на двубоя Валентин Николов изравни и донесе точката за своя тим. В ответния мач в „Надежда“ Черно море бе безкомпромисен и победи с 3:0 след два гола на Евгений Сердюк и един на Матиас Курьор. Ще видим дали днес тенденцията ще се затвърди./ „Тема спорт“