Бургаски талант дебютира в Серия Б

0
kipar balgariq dimo krastev
Снимка: facebook.com/BulgarianNationalTeam

Българският защитник Димо Кръстев дебютира за втородивизионния италиански Катандзаро в мач за първенство при загубата с 0:1 като гост на Реджана в мач от 19-ия кръг на Серия Б.

Преотстъпеният от Фиорентина бранител започна като титуляр и остана на терена до 62-рата минута на срещата, когато бе заменен от Лука Крайнц.

Единственото попадение в двубоя реализира Натан Гирма в 41-вата минута. Катандзаро се намира на шесто място във временното класиране с 30 точки, а Реджана е десети с 23.

До момента Димо Кръстев имаше само един мач с екипа на Катандзаро. Той бе на 5 август при победата с 1:0 над Фоджа в първия кръг на Купата на Италия.

Трансферът му под наем от примаверата на Фиорентина във втородивизионния тим бе официализиран на 12 юли.