Бруно се поизхвърли: Не всеки го може! Аз съм един от тези, които го могат

0
Снимка: cska.bg

Старши треньорът на ЦСКА-София – Бруно Акрапович – сподели мнението си за победата с 3:1 над Черно море в 1/8-финален мач от турнира за Купата на България.

„Искам от моя отбор винаги да се представя така, да е в движение. Първото полувреме объркахме противника с нова формация с трима нападатели. Търсихме пространство. Имахме много шансове, вкарахме голове.

Искахме всички да провокираме да бъркат. Всеки играч, който е под преса, може да обърка. Казах да атакуваме вратаря. Бисмарк ще става още по-добър.

Кох е качествен играч. На Бисмарк му трябва спокойствие, трябва да работи. Липсва му една хубава подготовка и тогава ще видим истинското му лице.

Как съм вдигнал отбора след загубата в Разград? Можеш да мотивираш отбора, ако имаш опит във футбола, ако имаш качества. Казах на отбора защо не изглеждахме добре първото полувреме. Второто полувреме е факт, че изглеждахме по-добре. Натиснахме противника, той не можеше да излезе от половината си. Не сме работили толкова много, но много говорихме. Това е тайната. Не може всеки да го прави. Има хора, които могат. Аз съм един от тях.

Оттук-нататък няма лесни отбори. Готови сме да се изправим срещу всеки. Искаме да стигнем до края и да спечелим Купата.

Има още много мачове за първенството. Нищо в живота не е лесно. Трябва да работиш над себе си, да си самокритичен. Аз съм достатъчно самокритичен. Не е страшно, ако направиш грешка. Страшно е, ако я повтаряш.

В Локомотив оставих качествени играчи. Оставих един треньор – много добър човек и добър треньор. Добрият треньор не променя нещата, когато вървят. Умно от Тунчев е, че не променя нещата“, коментира Акрапович.