Арда удари Етър в Търново и е на 1/4 финал за Купата

0

Oтборът на Етър загуби у дома с 0:1 от Арда от 1/8-финалите за Купата на България. Попадението реализира Иван Тилев (33). Бившият юношески и младежки национал дойде в Арда от столичния Септември,но рядко започва сред титулярите.

Първият удар на мача във Велико Търново дойде в 9-ата минута, когато Румен Руменов отправи шут, но без проблеми за Анатоли Господинов.

В 20-ата минута Кольо Станев  от Етър също опита късмета си, но кълбото излезе в аут.

В 33-ата минута футболистите на Николай Киров стигнаха до първия гол в срещата. Иван Коконов центрира, където Анатоли Господинов изби, но кълбото попадна в Иван Тилев, който заби топката във вратата на Етър.

Етър пусна бира „Шампионско пиво“

Второто полувреме започна добре за домакините. В 48-ата минута Кольо Станев проби добре отдясно и центрира към Милчо Ангелов, но нападателят стреля на сантиметри от страничната греда.

След още 4 минути Арда като по чудо не удвои. Иван Коконов прехвърли отдалеч излезлия неразчетено Господинов, но топката премина до левия стълб.
В 72-та минута влезлият като резерва в Етър Симеон Мечев опита удар, но Иван Кардажов с лекота улови.