Бразилия удари Германия в мач с 6 гола, изпусната дузпа и червен картон

0
-
-

Бразилия победи Германия с 4:2 в един от мачовете чакани с най-голям интерес на Олимпиадата. Хеттрик за „селесао“ през първото полувреме вкара Ричарлисон, а още едно попадение добави Паулиньо в добавеното време на срещата.

За Бундестима се разписаха Надием Амири и Рагнар Ахе. Четвърти съдия на мача беше Георги Кабаков.

„Селесао“ поведе в 7-ата минута. Тогава Антони изведе Ричарлисон. Вратарят Мюлер спаси първия удар на нападателя, но при добавката нямаше какво да стори.

В 22-ата минута Ричарлисон вкара за 2:0. Този път той засече центриране отдясно на Гийерме Арана. След половин час звездата на Евертън оформи своя хеттрик, възползвайки се от пас от Матеус Куня, завършен с хубав удар в левия ъгъл за 3:0.

В края на първата част бразилеците получиха дузпа. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Бенямин Хенрихс. Зад топката застана Куня, който стреля в десния ъгъл, но Мюлер спаси.

Германия се върна в мача в 57-ата минута. Тогава Недием Амири засече топката от въздуха и след неумела намеса на Сантос вкара за 3:1. Шест минути след това капитанът на Бундестима Макс Арнолд получи втори жълт картон и бе изгонен. Халфът фаулира Даниел Алвеш.

В 83-ата минута германците върнаха още един гол. Резервата Рагнар Ахе засече центриране на Давид Раум с глава. Дълбоко в добавеното време Паулиньо оформи крайното 4:2. Крилото получи подаване от Бруно Гимараеш и не остави шансове на Мюлер.