Браво! Юношите ни биха Унгария в Будапеща!

0
balgaria U 17

Юношеският национален отбор на България победи с 1:0 Унгария във втория си мач от Група 13 на квалификациите за Евро 2024. “Лъвчетата” стигнаха до успеха с гол на Филип Гигов в средата на първата част. С успеха си днес играчите на Тодор Симов на практика се класираха за елитните квалификации, събирайки четири точки в първите си два мача. В последния си двубой след три дни се изправят срещу аутсайдера Андора.

Домакините започнаха по-активно срещата, но постепенно нашите изравниха играта откриха резултата в 22-ата минута. Борис Тодоров стреля силно от границата на наказателното поле, вратарят Ботонд Кочиш изби, но Гигов бе най-близо за добавка.

В 37-ата минута България можеше да удвои преднината си, но Емил Найденов не успя да уцели рамките на вратата от добра позиция в наказателното поле.

През втората част унгарците опитаха да наложат натиск и стигнаха до няколко опасни положения, включително и една греда, но след средата на полувремето българите успяха да изравнят играта. На няколко пъти нашите момчета организираха опасни контраатаки, които можеха да завършат с гол, но до ново попадение не се стигна.

Така България поделя първата позиция в класирането с Босна и Херцеговина. Двата тима са с по четири точки, но в последния двубой босненците ще трябва да играят с домакините, които ще търсят задължителен успех. Нашите пък ще имат значително по-лека задача срещу Андора, като дори равенство ще е достатъчно за продължаване напред. Дори и при загуба шансовете на нашите за следващата фаза са повече от големи, тъй като и най-добрите пет трети отбора продължават напред, като се взимат под внимание само мачовете срещу първите два отбора в групите.