Племенникът на Велизар Димитров носи важна победа на Миньор Пк

0
minyor pernik

Миньор премина победно и през Бистрица за седмия си пореден успех в първенството. Подкрепяни от гласовита агитка перничани пречупиха домакините с 2:1. Въпреки превъзходството на „чуковете“ победата дойде в самия край на срещата.

Двубоят започна добре за Миньор, който излезе напред в 15-та минута. Силен шут на Деян Христов бе отклонен в наказателното поле от Чуканов за 11 му гол от началото на сезона. След попадението гостите се поотпуснаха и позволиха на Витоша от наказателен удар. Дузпата бе отсъдена за нарушение на Леонтиев, но преди него имаше съмнения за засада. Точен от бялата точка бе Амзин – 1:1.
През втората част домакините се прибраха в половината си и всячески се опитваха да задържат равенството. Планът им обаче работеше до 86-та минута, когато резервата Калоян Симеонов бе най-съобразителен в пеналта и от близо се разписа за 1:2. Той е племенник на емблематичния за ЦСКА Велизар Димитров,който само преди седмица стана председател на УС на Миньор Перник.Малко по-късно той можеше да вкара за втори път, но ударът му попадна в ръцете на вратаря.В самия край напречната греда помогна на „жълто-черните“ след удар на Георги Амзин.

С победата си Миньор запази разликата от 6 точки пред втория отбор на ЦСКА – София.
В следващия кръг „чуковете“ приемат Костинброд, а двубоят бе изтеглен с ден напред и ще се играе на 3-ти ноември от 14.00 часа.