Божката Краев и отборът му с драматична победа в Австралия(ВИДЕО)

0

Божидар Краев записа 85 минути, а неговият Уелингтън Финикс се наложи драматично над Пърт Глори с 4:3 на стадион „КомБанк“ в Сидни в мач от изместения по-рано 27-ми кръг от австралийското първенство.

В 7-ата минута Салив Хелифи центрира топката в наказателното поле на Уелингтън, където Адам Тагар засече топката в горния ляв ъгъл, за да открие в полза на тима от Пърт.Уелингтън иравни в 29-ата минута, когато Дейвид Бол комбинира с Коста Барбарусес, който преодоля стража на Пърт – Камерън Кук, с удар в долния ляв ъгъл – 1:1.

В добавеното време на първат част Уелингтън Финикс успя да осъществи и пълния обрат, когато Николас Пенингтън намери Алекс Руфер, който вкара с мощен удар ниско по тревата.Пърт Глори успя да изравни още в 50-ата минута, след като Александър Сусняр стреля от далечна дистанция, за да вкара гол-красавец, изпращайки топката точно под гредата – 2:2.

Само 7 минути по-късно Уелингтън отново повече с гол на Тим Пейн.Джаръд Карлусио стреля от границата на наказателното поле, за да реализира третото попадение за Пърт и да възстанови паритета отново – 3:3.

Радостта на Пърт Глори не продължи дълго, след като в 73-ата минута Тим Пейн подаде на късо за Барбарусес, който стреля от наказателното поле и вкара четвъртото попадение за Уелингтън Финикс.

Българниът Божидар Краев получи жълт картон в 82-рата минута, като три по-късно бе заменен от Айзък Хюз.

След тази победа Уелингтън се изкачва на върха в класирането с 24 точки след изиграни 12 двубоя, докато Пърт Глори е на 11-та позиция със само 8 пункта в актива си.