Бой,шамари и 3 червени картона на Кюстендилското дерби

0

Отборът на Кюстендил успя да се наложи категорично с 3:0 над Велбъжд (Кюстендил) в местното дерби от 12-ия кръг на Югозападната Трета лига. Двата тима излязоха на стадион “Осогово”, като домакините определено контролираха почти целия развой на мача. Футболисти и на двата отбора видяха червения цвят на картона, а мачът бе изключително изнервен и изпълнен с нарушения.

Футболистите на Кюстендил започнаха ударно и успяха да отбележат още в 1-ата минута. Тогава центриране отдясно достигна до Александър Александров, който без да се разколебае отклони топката с пета към Виктор Анастасов. Футболистът с номер 8 на гърба отправи хубав изстрел по земя и успя да открие резултата.

В 32-ата минута отборът на Кюстендил получи правото да изпълни дузпа, след като Александър Александров се оказа сам срещу вратаря на гостите, но бе задържан в наказателното поле. Мартин Газиев застана зад топката и не сбърка – 2:0.

8 минути по-късно домакините тотално убиха интригата в мача. Стражът на гостите Кирил Кирилов се забави с изчистването на топката и така изстрелът му бе пресечен от Анастасов, който успя да отклони кълбото във вратата и да покачи до 3:0.
Второто полувреме започна нервно и за двата тима, като в 53-ата минута червен картон получи Боян Стойнев за нарушението си срещу Калин Стоянов. В образувалия се спор на терена пък футболистът на Велбъжд Сидер Томов удари шамар на Росен Йорданов, който от своя страна не му остана длъжен и го оплю.5 минути по-късно главният съдия изгони и футболист на гостите заради нарушение. Наказаният се оказа Калин Стоянов. В самия край на срещата Велбъжд завърши срещата с 9 души след нов червен картон на Васил Вакадинов.
С тази своя победа Кюстендил се изкачва поне временно до първата позиция преди изиграването на всички мачове от групата. Велбъжд от своя страна продължава неубедителното си представяне в първенството, като остават на 15-ата позиция. Той обаче може да бъде изпреварен от Левски (Чепинци) или Перун (Кресна), които играят един срещу друг днес.