Бойко Борисов се завърна с гол и асистенции на футболния терен

0

Бившият премиер на България Бойко Борисов изигра пореден мач за ветераните на Витоша (Бистрица), като дори се отчете с гол и две асистенции за победата над Вихър (Требич) с 6:1. Двубоят бе от третия кръг на столичното първенство за ветерани, а освен негов четирима бивши футболисти отбелязаха за „бистришките тигрите“. Това бяха Христо Йовов, Георги Пеев, който се разписа два пъти, Петър Златинов и Николай Божов.

Борисов вкара петия гол във вратата на домакините в 67-ата минута. Христо Йовов откри резултата в петата минута, Георги Пеев покачи резултата на 2:0 в 11-ата, а Светослав Петров увеличи преднината на „тигрите“ в 29-ата минута. После Пеев се разписа за 4:0, а Петър Златинов – Топеца намали с красиво изпълнение.

През второто полувреме надмощието на гостите продължи. След разбъркване в наказателното поле Бойко Борисов покачи на 5:1. Крайното 6:1 оформи Николай Божов, който прехвърли вратаря на Вихър.

С този успех шампионът при ветераните Витоша оглави временното класиране с шест точки. Вихър (Требич) остава последен без актив, след три поредни поражения.