Ботев с минимален успех срещу Черноморец

0
354484312 2212309125826088 8234029576798561893 n

Ботев (Пловдив) победи Черноморец (Бургас) с 1:0 в контролна среща, играна на „Колежа“. Димитър Тонев (24) отбеляза единственото попадение в мача след точно изпълнена дузпа. Пловдивчани създадоха доста положения, но стражът на гостите Димитър Тодоров се отчете с отлични намеси. В утрешният ден „канарчетата“ отново ще имат контрола, в която ще се изправят срещу Раднички (Ниш), а този двубой ще бъде и представяне на тима преди началото на новия сезон в efbet Лига. В първия мач от шампионата Ботев ще се изправи срещу Локомотив (Пловдив) на „Лаута“.

Ботев видимо започна по-активно срещата, но последното подаване на тима куцаше. В 5-ата минута удар на Точукву Ннади беше блокиран от защитник и излезе в корнер. В 15-ата минута Димитър Тонев качи топката на главата на Джапър Ван Хертъм, но бранителят не успя да насочи удара си в очертанията на вратата.

В 23-ата минута Ботев получи правото да изпълни дузпа за игра с ръка на Петър Патев в наказателното поле. Новото попълнение Фаустас Степонавичюс проби добре, влезе в наказателното поле, след което върна топката назад към пеналтерията, където Переа нанесе удар от движение. Топката срещна ръката на капитана на Черноморец, а главният съдия не се поколеба да посочи бялата точка. Зад топката застана Димитър Тонев, който стреля силно. Димитър Тодоров докосна топката с върха на пръстите си, но не успя да блокира удара.

В 27-ата минута вратарят парира много опасен шут на Димитър Тонев от далечна дистанция. Последва нова много добра намеса на стража Димитър Тодоров. Той отрази удар с глава на Ван Хертъм, насочен право в горния ляв ъгъл. Вратарят на гостите обаче бе на висота и спаси с една ръка. В 33-ата минута Даниел Кайзер показа класата си след много силен удар на Живко Петков по земя. Полякът спаси, а след това отново се намеси при добавката на Венци Гюзелев от близка дистанция.

В 36-ата минута младокът Димитър Папазов опита късмета си с удар от далечна дистанция, при който Димитър Тодоров трябваше да боксира топката. В ответната атака Живко Петков стреля право в Кайзер. В 45-ата минута Димитър Тодоров се отчете с поредната си брилянтна намеса след удар на Антонио Переа под гредата. Вратарят плонжира и с върха на пръстите си парира в корнер.

В 55-ата минута литовецът Степонавичюс проби по десния фланг, влезе в наказателното поле, стигна до аутлинията и върна топката назад към дузпата. Там Димитър Тонев бе оставен напълно сам. Той овладя и стреля, но право във вратаря на Черноморец. Четири минути по-късно стражът не позволи на топката да опъне мрежата му след мощен изстрел на Траоре. В 66-ата минута Лъчезар Балтанов опита интересен удар, който обаче не изненада вратаря на гостите.

В 69-ата минута Димитър Тонев получи топката пред дъгата на наказателното поле. Той действа бързо и нанесе удар по земя, който нямаше нужната сила да преодолее Димитър Тодоров. Три минути по-късно шут на Лъчо Балтанов отново беше отразен от вратаря. В 76-ата минута Траоре и Балтанов направиха много добро двойно помежду си, при което първия шутира от движение. Всички фенове на „Колежа“ аплодираха опита на африканския футболист, чийто удар прелетя на сантиметри от горната греда.

В 81-вата минута Траоре осъществи солова акция. Той влезе от левия тъч към вътрешността на терена, след което стреля по земя. Стражът на Черноморец бе заел своето място и улови без сериозни проблеми.