Ботев победи 10 от Етър и прати виолетовите във Втора лига

0
botev vraca
Снимка: facebook.com/BotevVratzaOfficial

Ботев(Враца) победи Етър с 2:0 и запази шансове за оцеляване, макар и малки. Гостите обаче са на 80 процента изпаднали във втория ешелон, въпреки приличния футбол и симпатично лице, което показват през пролетта. Мачът започна кошмарно за етърци, които още в 10-ата минута останаха с човек по-малко. Браян Переа беше изведен зад защитата на „болярите“. Той излизаше сам срещу Ангел Мартинов, но бе задържан от Принс. Нарушението беше точно пред наказателното поле. Георги Кабаков първоначално показа жълт картон, но бе привикан от колегата си на ВАР Ивайло Стоянов. Принс беше последен в защитата, съответно му бе изваден червен картон.

Постепенно врачани установиха контрол върху топката и се настаниха в половината на етърци. Към средата на първата част Мартин Смоленски изпълни ъглов удар. Центрирането му беше на близката греда. Там Браян Переа засече, но в аут.

В 32-рата минута врачани излязоха напред в резултата. Марко Мажуга комбинира с Браян Переа. Той бе с гръб към вратата и заложи топката на крака на Смоленски. Неговият удар рикошира в Георги Александров и залъга Мартинов, който беше хванат в крачка.

Четири минути по-късно Хосекарлос Ван Ранкин изведе Иван Василев зад защитата на Ботев Враца. Красимир Костов се позиционира перфектно и съумя да избие неговия удар. Това беше един от малкото шансове на останалия с човек по-малко Етър.

В 38-ата Ангел Мартинов трябваше да се намесва решаващо. Ласана Н‘диайе получи пространство пред наказателното поле и стреля. Стражът плонжира и изби.

В добавеното време на първата част след центриране от корнер топката се озова в Стефан Велев, чийто техничен удар прелетя над вратата.

В 50-ата минута Луис Кордова намери с подаване Браян Переа. Той овладя и навлезе в наказателното поле. Колумбиецът пробва да завърши сам, но на пътя на топката застана Георги Александров.

Пет минути по-късно Смоленски пробва късмета си с шут от сериозна дистанция, но топката премина точно над напречната греда.

В 84-тата минута при разбъркване в наказателното поле Шано Букхолда беше най-съобразителен и опита удар от трудна позиция, който обаче беше неточен.

Две минути по-късно Переа изведе Ласана Н‘дийае, който излезе сам срещу Мартинов. Тръгна да го залъгва, но не му се получи.

В последната минута на продължението Даниел Генов оформи крайното 2:0.