Ботев Пд обърна Ботев Вр, домакините изпуснаха дузпа

0
-
-

Ботев Пловдив спечели с 2:1 като гост на Ботев Враца в мача от 23-ия кръг на Първа лига. По този начин проблемите на врачани в първенството се задълбочиха, тъй като отборът заема предпоследно място. Ботев Враца поведе с гол на Валери Домовчийски в 23-ата минута, но Ботев Пловдив стигна до победата след попадения на Джонатан Перейра в 25-ата минута и на Мите Цикарски в 77-ата минута.

Петър Атанасов пропиля дузпа в 73-ата минута за Ботев Враца, около която останаха много съмнения.

Ботев Пловдив започна по-силно мача.

Ботев Пловдив вкара гол в 10-ата минута, но попадението странно бе отменено заради засада, каквато нямаше. Маркиньос получи хубав извеждащ пас, след което вкара топката във вратата на Красимир Костов, но попадението му не бе зачетено заради несъществуваща засада.

Ботев Пловдив организира добра атака в 14-ата минута, когато Току комбинира с Маркиньос, който стреля, но в ръцете на Красимир Костов.

Ботев Враца поведе в резултата в 23-ата минута. Джонатан Перейра допусна много груба грешка и подари топката на Мартин Николов. Той след това комбинира с Валери Домовчийски, който подаде на Даниел Генов, а той след това продължи към Николов, който не успя да стреля. Топката попадна в Даниел Генов, който шутира, но Георги Аргилашки успя да спаси. При добавката Валери Домовчийски не пропусна да вкара в опразнената врата.

Ботев Пловдив много бързо успя да изравни резултата в 25-ата минута. Славчо Шоколаров центрира от фаул в наказателното поле на Ботев Враца, където Мите Цикарски с глава свали към Джонатан Перейра, който вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Юлиан Ненов отправи опасен удар в 30-ата минута, но Георги Аргилашки спаси.

Ботев Пловдив организира добра атака в 58-ата минута. Маркиньос комбинира с Емануел Току, който стреля, но се получи рикошет и топката излезе в корнер.

Съдията Иво Андреев свири много спорна дузпа за Ботев Враца в 72-ата минута, след като Кевин Янсон използва ръцете си и арбитърът прецени, че е изблъскал Самир Аясс. Наказателният удар бе изпълнен от Петър Атанасов, но Георги Аргилашки успя да спаси.

Маркиньос демонстрира страхотна бързина и техника в 76-ата минута. Бразилецът се измъкна първоначално от Венцислав Керчев, който след това го настигна в наказателното поле, но Маркиньос го финтира, отвори си пространство и стреля, но Красимир Костов се намеси и изби в корнер.

Ботев Пловдив осъществи пълен обрат в мача в 77-ата минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Ботев Враца, Мите Цикарски бе оставен непокрит и с глава вкара топката във вратата на Красимир Костов.

Ботев Враца вкара гол в 90-ата минута чрез Самир Аясс, но попадението много странно не бе зачетено заради засада.

С тази победа Ботев Пловдив е десети с 24 точки, а Ботев Враца е предпоследен с 18 точки.