Ботев отупа Дунав класически (ВИДЕО)

0
botev dunav
Снимка: lap.bg

Ботев победи като домакин с класическото 3:0 Дунав в мач от 26-ия кръг на Първа лига. С две попадения за успеха се отчете Жоао Пауло, а един добави Тодор Неделев.

Срещата на стадион „Коматево“ започна очаквано – с натиск на Ботев, който не спираше да атакува.

Още в 16-ата минута Густаво Афонсо излезе сам срещу Мартин Луков, но не успя да вкара топката в мрежата на Дунав.

Това бе и всичко по-интересно от първото полувреме, което дойде при резултат 0:0.

Втората част обаче започна вихрено за „канарчетата“, които се разписаха на три пъти в рамките на 11 минути. Първо в 68-ата минута Жоао Пауло откри резултата с хубав диагонален удар, а шест минути по-късно Неделев удвои. Халфът на Ботев вкара най-красивото попадение в срещата, след като съумя да отбележи от далечна дистанция.

В 79-ата минута Пауло вкара второто си попадение в срещата, след като навлезе от крилото към наказателното поле на Дунав и с хубав шут съумя да се разпише – 3:0.

До края на мача до нови попадения не се стигна, а Ботев стигна до триумфа с чиста мрежа.

След тази победа Ботев остава на петото място с 42 пункта, а Дунав е дванадесети с двойно по-малко точки – 21.

Ботев – Дунав 3:0
1:0 Жоао Пауло (68), 2:0 Тодор Неделев (74), 3:0 Жоао Пауло (79)