Ботев обърна Дунав за първа победа с хеттрика на Тодор Неделев

0
66915132 2091268591180298 134516782277853184 n 1
-
-

Ботев Пловдив се нуждаеше от обрат от 0:1 до 3:1 при домакинството си на Дунав Русе от втория кръг на efbet Лига. Героят за Ботев бе познат – Тодор Неделев, който се отличи с хеттрик. „Канарчетата“ превъзхождаха осезаемо своя съперник и можеха да постигнат много по-убедителен успех.

Тайлон бе изведен на чудесна позиция в наказателното поле на Дунав в 20-та минута, но шутира право в тялото на вратаря Благой Макенджиев.

Дунав изненадващо поведе в резултата в 22-та минута. Стефан Христов центрира в наказателното поле на Ботев, където Георги Динков бе оставен непокрит и с глава прати топката във вратата на Георги Аргилашки.

Филип Филипов направи много сериозен пропуск в 33-та минута. От няколко метра той не успя да уцели вратата на Дунав.

Ботев успя да изравни резултата в 36-та минута, когато домакините хванаха защитата на Дунав неподготвена. Тайлон подаде към Тодор Неделев, който не пропусна да вкара топката под напречната греда на вратата на Макенджиев.

Стефан Христов направи самостоятелен пробив в 39-та минута, след което стреля опасно, но Аргилашки спаси.

Нападателят на Ботев Тайлон направи непростим пропуск в добавеното време на първата част. Той получи пас от Антонио Вутов на празна врата, но не успя да намери отблизо очертанията на вратата на Макенджиев.

Вратарят на Дунав Благой Макенджиев с блестящ рефлекс спаси удара на Антонио Вутов от близко разстояние в 58-та минута.

Ботев осъществи пълен обрат в 62-та минута.  Тайлон проби отляво и поднесе топката към Неделев, който отблизо матира за втори път вратаря Макенджиев.

Ботев организира много добра комбинация в 70-та минута, в която бяха замесени Вутов, Тайлон и Неделев, но Макенджиев се намеси и спаси удара на последния.

В 76-та минута Макенджиев се отличи с нова чудесна намеса, когато отрази силен шут на току-що влезлият Кристиан Добрев. Две минути по-късно Макенджиев отрази много тежък удар на Неделев.

Ботев пропиля нова страхотна възможност в 83-та минута. Тодор Неделев видя включването на Антонио Вутов в наказателното поле на Дунав и му подаде, но бившият футболист на Левски загуби равновесие в последния момент и стреля неточно в аут.

Тодор Неделев се разходи из защитата на Дунав в 87-та минута и с премерен удар вкара топката за трети път във вратата на Макенджиев.

Страхотен пропуск направи Кристиан Добрев в 88-та минута, който не успя да вкара в опразнената врата и да се възползва от факта, че Макенджиев бе напуснал наказателното поле на Дунав.

Антонио Вутов направи нов невероятен пропуск в 89-та минута.

Така Ботев записа първа победа, а Дунав претърпя второ поредно поражение.