Ботев Ихтиман спря лидера на Югозапад

0
botev minyor pk

Ботев (Ихтиман) и Миньор (Перник) завършиха 1:1 в мач от 7-ия кръг на Югозападната Трета лига. В 15-ата минута Долапчиев откри резултата, а Георги Ангелов изравни в 34-ата минута. Двата тима завършиха с по десет души на терена, след като Михаел Орачев от гостите и Ивайло Величков от домакините бяха изгонени за втори жълти картони.

Срещата започна равностойно, но постепенно домакините взеха инициативата. Още в първите секунди на двубоя Балджийски не съумя да открие резултата, но в 15-ата минута звездата на домакините пусна перфектен пас към Григор Долапчиев и той с глава прониза Леонтиев от няколко метра.Гостите тръгнаха да търсят изравняването и в 34-ата минута Георги Ангелов матира вратаря на домакините Филип Димитров с удар от около 30-ина метра, който попадна в ъгъла на вратата.

След почивката и двата тима имаха възможност да стигнат до успеха, но така и не съумяха да го сторят и мачът завърши 1:1. За втори жълт картон в 60-ата минута Михаел Орачев беше изгонен от съдията Благой Манов от Благоевград, а две по-късно и Величков от Ботев беше изгонен.

В събота Миньор приема Рилски спортист, а Ботев Ихтиман гостува на Септември Симитли.