Вихрен елиминира Марек за Купата в голово шоу

0
vihren 2023 nova

Вихрен Сандански започна с победа предварителния кръг на Sesame Купа на България. Тимът от Сандански постигна домакински успех над втородивизионния Марек в голово шоу, завършило при резултат 4:3 на стадиона в село Микрево. Двата отбора през пролетта бяха конкуренти за първото място в Югозападната Трета лига. А Вихрен Сандански показа за пореден път,че е турнирен отбор. И през миналата година отборът стигна до основната схема на турнира имач с Левски.

Двубоят бе изключително интересен, като дупничани до последно поддържаха интригата, но не успяха да се доберат поне до продължения.

Вихрен поведе в шестата минута чрез Методи Костов, а седем по-късно Даниел Гогов изравни. В средата на първото полувреме Александър Якимов отново изведе своя отбор напред в резултата, а малко след това Кристиян Димитров покачи на 3:1. До почивката гостите успяха да върнат едно попадение чрез Веселин Любомиров (37’).
Любопитното е,че и трите попадения за домакините преди почивката бяха вкарани по индентичен начин – след центрарирания и точни удари с глава.

През втората част Димитров (52’) реализира втория си гол в срещата. В 58-ата минута Гогов се разписа от дузпа, а това се оказа и последното попадение днес. По този начин третодивизионния Вихрен изхвърли сочения за фаворит в мача Марек.

Опитен рефер с тежка контузия – аут е за дълго!