Силите на Черно море не стигнаха за нов подвиг, Ботев продължава да мечтае за Лига Европа

0
-
-

Ботев Пловдив спечели с 1:0 финалния плейоф за седмото място при визитата на Черно море на стадион „Тича“. Победното попадение за пловдивчани реализира Антонио Вутов. Черно море беше в изключително прекроен състав заради многото заразени с COVID-19. В последния момент от тима отпаднаха Хантахиас и голмайсторът Исмаил Иса.

Първата опасност в срещата бе създадена в 4-ата минута пред вратата на Ботев Пловдив. Матиас Курьор отправи опасен удар, но встрани от вратата на Янко Георгиев.

Ботев Пловдив бе близо до това да поведе в резултата в 7-ата минута. Тодор Неделев отправи много опасен удар, Митрович успя да отклони топката, а тя се спря в напречната греда. Ботев Пловдив организира добра атака в 15-ата минута. Станислав Шопов изведе Антонио Вутов, който отправи диагонален удар, но в аут.

Курьор бе футболистът на Черно море, който притесняваше най-много защитата на Ботев. Той отправи коварен удар в 21-ата минута, но отново не бе точен.
Седем минути по-късно пред Курьор се откри много добра възможност, но Янко Георгиев успя да се намеси и да избие в корнер.

Тодор Неделев отправи удар от разстояние в 31-ата минута, но над напречната греда.
Ботев Пловдив поведе в резултата в 54-ата минута, когато Антонио Вутов с хубав диагонален удар прати топката във вратата на Митрович.

Ботев Пловдив организира добра атака в 70-ата минута. Бурбано проби, след което подаде към Антонио Вутов, който стреля, но ударът му бе блокиран и тялото на играч на Черно море топката излезе в корнер.

Черно море изпусна много добра възможност да изравни резултата в 79-ата минута. Денислав Ангелов подаде към Курьор, който прехвърли Янко Георгиев, но Станислав Работов успя да избие пред голлинията.

Матиас Курьор отправи нов опасен удар в 80-ата минута, но ударът му бе отразен от Янко Георгиев.

Така Ботев Пловдив ще играе във финалния плейоф за Лига Европа срещу третия в класирането в efbet Лига.