Бивш ас на Лудогорец блести в Лигата на конференциите(ВИДЕО)

0
-
-

Отборът на Макаби (Тел Авив) стартира силно участието си в Лигата на конференциите, след като разби арменския шампион Алашкерт с 4:1 като домакин в изтеглена среща от група “А”. Израелците водеха с 3:1 още на полувремето, а можеха да вкарат и много повече. Главно действащо лице на терена беше бившият футболист на Лудогорец Дан Битон, който реализира един гол и подаде за други два.

След асистенция на Битон хърватският нападател Стипе Перица вкара за 1:0 в 13-ата минута, като това беше и първото попадение в груповата фаза на турнира изобщо.Четири минути по-късно португалецът Жозе Ембало изравни. След това обаче гостите не успяха по никакъв начин да противодействат на съперника.

В 32-ата Дан Битон отново се отличи с голов пас – към Габи Каничовски за 2:1. В края на полувремето миналият през Разград халф застана на бялата точка за изпълнение на дузпа, но вратарят спаси удара му. Изстрелът обаче беше пребит, защото стражът на Алашкерт беше излязъл с няколко крачки напред пред голлинията си. От втория опит Бидон беше безгрешен – 3:1.

Матан Хозез в 72-ата минута довърши противника с попадение за 4:1.Другите отбори в групата са ЛАСК (Линц) и ХИК (Хелзинки).