БГ специалист изпадна с Черноморец,фенове прекратиха мача(ВИДЕО)

0
-
-

Ангел Червенков не успя да спаси Черноморец (Одеса) от изпадане. Тимът напусна украинската Висша лига след загуба в реванша от баражите срещу втородивизионния Колос с 0:2. Първата среща в Одеса завърши 0:0, а в ответния двубой домакините, които са от село Ковальовка в Киевска област, стигнаха до сензационна победа с два гола от дузпи.
Още преди седмица Колос показа, че няма да се даде лесно срещу безспорно по-класния си съперник. Тогава отборът на Червенков направи много пропуски, но се надяваше в реванша да постигне целта си. Вместо това, още в 18-ата минута домакините получиха дузпа, но вратарят Сергей спаси удара на Владимир Лисенко.
Малкият стадион на Колос не можа да побере всички желаещи да гледат на живо историческия двубой. Много от тях бяха насядали по поляните около стадиона, а някои бяха дори зад вратите. В началото на второто полувреме домакините спечелиха още една дузпа и този път зад топката застана капитанът Виталий Гавриш, който откри резултата.
В 63-ата минута Денис Норенков игра с ръка в наказателното поле и реферът Виталий Романов за трети път посочи бялата точка. Гавриш покачи на 2:0 и класира тима за елита.
Срещата беше прекратена за десетина минути заради безредици, създадени от феновете на Черноморец.
В другия бараж Карпати (Лвов) победи с 3:1 като гост Волин (Луцк) и заази мястото си във Всишата лига.