БГ национал с нов гол в Италия

0

Примаверата на Дженоа се наложи над връстниците си от Каляри с 4:0 в мач от осмия кръг на първенство. Бългаският юношески национал Йоан Борносузов започна като титуляр за домакините от Генуа, като вкара и гол. От отсрещната страна Иван Сулев също стартира за тима на Коляри.
Шакур Омар даде ранен аванс за Дженоа в 8-ата минута, а Борносузов удвои преднината за домакините в 22-ата минута.
На полувремето Иван Сулев бе заменен от Андреа Пулина, но нещата за Каляри не претърпяха никаква промяна, а Сейду Фини заби трети гол за Дженоа в 56-ата минута. Борносузов отстъпи мястото си на терена на Лисандрос Папастилияну в 69-ата минута. Рикардо Арбосчело оформи крайното 4:0 в полза на Дженоа.Каляри остава на 8-о място във временното класиране с актив от 11 точки, докато Дженоя е на 10-а позиция със същия точков актив.

Браво! Юношите ни биха Унгария в Будапеща!