Без победител в градското дерби от Елитната група U19

0
neftohimik u19 chernomoretz u19
-
-

Черноморец и Нефтохимик не успяха да победят в срещата от XXIII кръг на Елитната юношеска група до 19 години. Градското дерби приключи при резултат 1:1. Двубоят се игра на стадиона в Българово.

Първото полувреме приключи при нулево равенство, като и двата отбора играха предпазливо.

През втората част двубоят стана по-динамичен, с повече опасности и пред двете врати. Черноморец откри резултата в 62-ра минута. След центриране от фаул, Златко Ненов се разписа за 0:1. Нефтохимик обаче изравни само пет минути по-късно. Влезлият като резерва Румен Фратев, получи добро подаване от Асан Ахмед и стреля. Топката бе избита от гол линията, но футболист на Черноморец си отбеляза автогол.

В 83-та минута Димитър Железов бе съборен в наказателното поле и Нефтохимик получи правото да изпълни дузпа. Вратарят на Черноморец Стоян Стоянов обаче се справи блестящо и спаси удара от бялата точка на капитана на „шейховете“ Иван Игнатов.