Берое и Етър не си вкараха, каращият проби французин се контузи

0

Берое завърши 0:0 при домакинството на Етър в първата си проверка преди старта на новия сезон. Контролата се игра на „Спортна база Берое“.

Каращият проби в Берое френски футболист Килиан получи контузия в 20-ата минута, а в 25-ата на негово място се появи Гай Макоута.

През първата част двата тима играха равностойно и сериозни положения пред някоя от двете врати липсваха. Най-близо до откриване на резултата бе Алиун Фал, който проби в наказателното поле в 25-та минута, финтира бранител и стреля от малък ъгъл, но Господинов спаси.

Пет минути след подновяване на играта Зоран Йосипович бе изведен зад гърба на отбраната, но Иванов отрази удара на нападателя.

В 52-та минута Конте стреля от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри от гредата.

Три минути след това Милчо Ангелов излезе сам срещу Ганев, но стражът спаси неговия удар.

В 63-та минута Йосипович стреля опасно от пряк свободен удар, топката рикошира, но Иванов успя да я избие след отличен рефлекс.

Две минути по-късно Али центрира за Йосипович, който засече в движение, но топката срещна напречната греда.

В 68-та минута след добра атака за домакините топката попадна в Охене, който стреля от дъгата на пеналта, но ударът му бе блокиран.

Три минути по-късно Макоута намери Конте, който овладя и шутира от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

В ответната атака Петков също пробва удар от около 15 м, но също не намери целта.

Aнтон Огнянов стреля от пряк свободен удар в 75-та минута, топката рикошира и Марков успя да стреля с глава, но не затрудни Ганев.

Четири минути след това Петков засече с глава центрирана от корнер топка, но ударът му срещна гредата.

Пет минути преди края на мача Али центрира за Йосипович, който засече с глава, но топката не намери целта.

Минута след това отново Али центрира на втора греда, където Конте отправи удар от малък ъгъл, но Иванов изби в корнер.

До края на срещата нямаше нови сериозни положения и двата тима завърши без отбелязан гол в контролата помежду си.

Следващата проверка на „Берое“ е в събота (25 юли) срещу ЦСКА 1948. Двубоят отново е в 19 ч.

Берое – „Етър“ 0:0

„Берое“: Християн Василев (46′ – Генадий Ганев), Александър Василев, Илиас Хасани (46′ – Георги Динков), Георги Ангелов (46′ – Теди Мезаг), Стив Фуртадо (46′ – Джунейт Али), Иван Минчев (46′ – Радослав Апостолов), Александър Цветков (46′ – Карлос Охене), Килиан (25′ – Гай Макоута), Ибрахима Конте, Октавио, Алиун Фал (46′ – Зоран Йосипович)

„Етър“: Анатали Господинов (46′ – Христо Иванов), Пламен Крачунов, Даниел Пехлованов, Георги Купенов, Стелиян Добрев, Иван Михайлов, Яни Пехливанов, Милчо Ангелов, Антон Огнянов, Божидар Кацаров, Валентин Йосков (46′ – Иван Петков)