Беласица обърна дубъла на Пирин у дома

0
-
-

Отборът на Беласица (Петрич) победи с 3:1 Пирин (Благоевград) II в мач от 11-ия междинен кръг от Югозападната Трета лига. Домакините стреснаха своите фенове, след като на почивката губеха с 0:1. Попадението за дубъла на “орлетата” отбеляза Мариян Вангелов в 43-ата минута, след като се възползва от сериозна грешка в защитата на петричани. През втората част играчите на Саша Симонович обърнаха мача с два бързи гола. Първо Патрик Попов изравни с хубав удар от въздуха в 47-ата минута, а четири минути по-късно Йордан Тодоров даде аванс на Бела. Той бе изведен отлично от юношата на Левски Кирил Киров и с хубав изстрел в горния ляв ъгъл не остави шансове на Александър Марковски. В 77-ата минута 19-годишният Киров затвърди успеха на своите, като след асистенцията се отчете и с попадение. Той се разписа с удар от границата на наказателно поле, на който и вратарят Марковски не се намеси добре.

Осмият успех на Беласица върна тима на второ място с 24 точки, докато гостите от Благоевград останаха без победа през сезона и само с четири точки в класирането.