Вихрен с нова победа у дома

0
-
-

Вихрен Сандански победи Сливнишки герой с 2:1 в среща от 11-ия кръг на Югозападната Трета лига. Възпитаниците на Емил Велев влязоха по-добре в мача и още в 5-тата минута удар на Александър Якимов бе блокиран от бранител на Героя. А в 10 -тата дежурният голмайстор на отбора Димитър Макриев откри резултата. Бившият национал се разписа с удар отблизо с ревия крак,след Якимов му свали топката с глава.

Гостите регираха адекватно и понатиснаха ,но трудно стигаха до положения. След половин час игра Яначков отрази страхотен удар от 20 метра на Стефан Аличков. В 48-та минута домакините стигнаха и д овтори гол. Александър Мицев остана сам срещу вратаря Симеонов,но стреля право в тялото му., но младокът овладя отново топката и бе фаулиран в гръб. Александър Якимов превърна отсъдената от Васимир Ел-Хатиб дузпа в гол.

Това успокои футболистите на Вихрен и те приха играта в своята половина. Така в 65-тата минута Марио Йорданов засече отблизо . Това бе трета победа от налото на сезона и благодарение на нея отборът от Сандански се изкачи в класирането.

В следващия кръг Вихрен гостува на Оборище, а Сливнишки герой приема ФК Кюстендил.