0
bansko 2019
-
-

Отборът на Банско победи с 2:1 като гост Балкан в Ботевград в среща от 22-ия кръг на Югозападната трета лига. Това бе втора поредна победа за възпитаниците на Димитър Крушовски, които в миналия кръг победиха у дома и лидера Хебър Пазарджик.Особено през първото полувреме гостите имаха много сериозно предимство. Те и поведоха с много красив гол от фаул на Петър Лазаров. Само две минути след началото на второто полувреме аматьорският национал Симеон Вешев вкара и втори гол. Едва след това домакините натиснаха и стигнаха до няколко положения пред вратата на гостите. В 84-тата минута Кристиян Ковачев с удар от границата на малкото наказателно поле.В класирането Банско е на 5-то място с актив от 41 точки, а Балкан е на 16-то място с 18 точки. В събота за Банско предстои и второ поредно гостуване – на Ботев Ихтиман, а Балкан ще гостува в Разлог на Пирин.