Българският първенец не успя да пречупи шведи в квалификациите за ШЛ

0

Отборът на Амиго Северозапад и шведският Йоребро завършиха наравно 3:3 в третия си мач от Група “Б” на предварителните групи на Шампионската лига. Така и двата тима завършиха с по седем точки, като към момента скандинавците са първи с по-добра голова разлика. Само първият тим продължава напред, а втория може да стане най-добри показатели сред тимовете в тази позиция. Все още обаче не е ясно дали няма да се вземе решение за класирането да се взима предвид само мачовете между първите три тима в групата. Тогава Амиго би бил на първа позиция и ще продължи напред.

През първата част нашите откриха резултата още в четвъртата минута, когато Петро Сенюк реализира. Три минути по-късно Цветелин Добричов донесе втори гол за Амиго. Бразилецът Ерик обаче намали съвсем скоро. Неприятна новина дойде в края на първата част, когато авторът на първото попадение за българите получи втори жълт картон и трябваше да напусне предварително терена. По време на численото си предимство шведите се възползваха да изравнят с гол на Диас Алвес. В последните секунди на полувремето обаче Алексей Степанов отново изведе домакините напред. В началото на втората част обаче Миели изравни за Йоребро.

В първите си два мача българите победиха австрийския Линц с 4:1 и Тел Авив Оулс от Израел с 6:1. Скандинавците също победиха тези съперници и днешният мач бе решителен за продължаване към основния кръг.