Бабангида вкара, но Садово спечели баража

0
SADOVO
-
-

Отборът на „Садово“ победи с 2:1 „Хасково 1957“ и спечели баража, добивайки право да се състезава в Трета лига – Югоизточна група през следващия сезон. Баражът се игра на стадион „Васил Левски“ в Карлово. Гостите бяха подкрепени от около 150-200 техни привърженици.

Мачът беше равностоен като превесът се сменяше постоянно, но „Садово“ поведе първи в резултатът с гол на Никола Николов, който засече с глава топката в мрежата на „Хасково 1957“ след центриране от свободен удар. Хасковлии натиснаха, но не създаваха голови положения. Все пак успяха да материализират териториалния си превес и в 39 минута играещият треньор Емил Ангелов – Бабангида изравни.

След почивката „Садово“ заигра по-добре за което допринесе и включването на няколкото контузени футболисти – Иво Димитров Шведа, Петьо Димитров и Емил Аргиров -Животното. Те сякаш само с присъствието си на терена вдъхнаха увереност на своите колеги и положенията започнаха да се редят едно след друго. В същото време Емил Ангелов-Бабангида напусна терена уморен, което съвсем отказа хасковските футболисти от борба и съпротивителните им сили свършиха. В 85 минута Георги Бъчваров вкара победния гол след разбъркване в наказателното поле на символичните гости.

Успехът на „Садово“ е исторически за цялата община.