0
pirin
-
-

Арда Кърджали спечели с 2:0 гостуването на Пирин Благоевград от осмия кръг на Първа лига. По този начин проблемите при „орлетата“ се задълбочиха, въпреки треньорската рокада.

В 39-ата минута Арда получи правото да изпълну дузпа след игра с ръка на Александър Дюлгеров след удар на Иван Тилев в наказателното поле на Пирин. Тонислав Йорданов застана зад топката. Ковальов спаси удара на нападателя. Топката попадна отново в Йорданов и този път топката попадна в мрежата. След известни колебания Георги Кабаков призна гола.

Първият точен удар за втората част дойде в 70-ата минута. Той беше отправен от появилия се като резерва Преслав Боруков от далечно разстояние, но не затрудни Ковальов.

В 81-ата минута дойде и най-чистото положение за Пирин, но ударът на Любомир Тодоров беше блокиран от защитник на Арда. Четири минути по-късно Пирин удари гредата. Симеон Александров центрира от корнер и Александър Дюлгеров засече топката. Тя тупна и се удари в напречната греда.

В следващата атака Преслав Боруков остана сам срещу Ковальов след грешка на защитата на „орлетата“, но вратарят на Пирин спаси.

В 88-ата минута Преслав Боруков удвои за Арда. Той мина през центъра на защитата на „орлетата“ и този път не пропусна сам срещу стража на домакините.

В първата минута на добавеното време гол на домакините беше отменен. Пирин изпълни ъглов удар и топката стигна до Тодоров, който с хубав удар от далечно разстояние преодоля Анатолий Господинов. Георги Кабаков свири фал в нарушение.

Арда е осми в класирането с 10 точки, а Пирин е последен с 1 точка.