0
ardabotev
-
-

Арда се наложи с 2:1 срещу Ботев Пловдив в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Домакините се нуждаеха от обрат в двубоя, за да стигнат до победата. Антоан Бароан изведе Ботев напред в резултата с гол през първото полувреме, но Арда обърна развоя на събитията през второто полувреме с попадения на Лъчезар Котев и на Ласана Н’Диайе. Ботев завърши мача с човек по-малко, след като Самюел Супрайен бе изгонен с директен червен картон.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 21-ата минута. Мохамед Брахими проби отдясно, бе фаулиран от Алекс Петков, но Станислав Тодоров даде авантаж. Топката стигна до Антоан Бароан, който не нанесе възможно най-добрия удар, но Анатоли Господинов не успя да се намеси както трябва и позволи на топката да мине през ръцете му и да навести мрежата.

В 32-ата минута Тонислав Йорданов получи извеждащ пас по въздуха и със силен удар прати топката в мрежата на Хидайет Ханкич, но попадението не бе зачетено, тъй като нападателят бе в засада.

Шест минути по-късно Арда бе много близо до изравнително попадение. Лъчезар Котев стреля мощно от дистанция, но нацели десния страничен стълб на вратата на Ханкич.

Само минута по-късно Котев отново стреля от около 30 метра, този път ударът му бе точен, а Хидайет Ханкич се справи с известни затруднения.

В началото на втората част Джеймс Ето’о се контузи. В 50-ата минута принудително на негово място влезе Дилан Мертенс.

В 58-ата минута при центриране в наказателното поле домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка на Самюел Супрайен, но те не бяха уважени.

Десет минути по-късно Арда стигна до изравнително попадение. След бърза контраатака отдясно Светослав Ковачев пъсна към Тонислав Йорданов, той подаде към Лъчезар Котев, който стреля, ударът му бе блокиран, но Иван Тилев му върна и Котев не сгреши при повторния си опит.

Ботев можеше да си върне аванса в 71-ата минута. Мохамед Брахими подаде към Антоан Бароан в наказателното поле, нападателят стреля от изгодна позиция, но Анатолий Господинов изби.

Четити минути след това Самюел Супрайен спря контраатака на домакините с грубо нарушение срещу набралия скорост Светослав Ковачев и получи директен червен картон.

В 85-ата минута Христо Иванов нанесе великолепен изстрел от около 20 метра, топката срещна напречната греда и тупна зад Хидайет Ханкич, но не премина голлинията. Ласана Н’Диайе вкара на празна врата при добавката, но бе в засада и голът не бе зачетен.

Арда стигна до пълния обрат в мача в петата минута на добавеното време на срещата, когато Милен Желев подаде към Ласана Н’Диайе, който се обърна и веднага прати топката във вратата на Хидайет Ханкич.