arda otbor 1
Снимка: facebook.com/FCARDA.bg
-
-

Арда победи и надигра категорично Ботев(Пловдив) с 3:0 на Колежа, класирайки се на   бараж за евровиза. Домакините излязоха с изцяло подмладен български състав, което не беше ставало много отдавна. Преди началото на срещата капитанът на Ботев Пловдив Виктор Генев получи почетен плакет от „жълто-черните“ за приноса си към клуба.

Мачът започна на високо темпо, като атаки имаше и към двете врати, но в първите 5 минути вратарите нямаха работа.

В 8-ата минута Радослав Цонев стреля от пряк свободен удар от около 25 метра, но младият Стефан Смъркалев направи добро спасяване.

Постепенно Арда взе инициативата и започна да владее топката в по-дълги периоди от срещата и да атакува по-често. В 29-ата минута Смъркалев се намеси много добре, боксирайки една топка, която бе центрирата от левия фланг към Абубакар Тунгара.

Три минути след това Арда надхитри защитата на Ботев Пловдив. Радослав Цонев изпълни заучен пряк свободен удар вдясноот наказателното поле. Вместо да центрира, той пусна пас по земя към оставения съвсем сам Светослав Ковачев, който без да се поколебае стреля от около 15 метра, като след рикошет в няколко крака, топката влетя в мрежата на домакините – 1:0 за Арда!

В първата минута от добавеното време на първата част Ботев Пловдив получи възможност да изравни, след като топката попадна на крака на Константин Павлов, но шутът му бе блокиран.

Арда отговори с удар на Алекс Петков с глава, който засече центриране от ъглов удар на Ковачев, но не уцели вратата.

Втората част започна с удар на Ковачев, който бе спасен от Смъркалев. В 56-ата минута пък младият вратар на домакините се намеси брилянтно при изстрел на Умар Сако, като след това и напречната греда помогна за това, топката да не влезе в мрежата на „жълто-черните“. Минута след това Станислав Иванов върна топката към Иван коконов, който стреля от границата на наказателното поле и след рикошет в крака на защитник на Ботев Пловдив, топката мина покрай вратата.

В 64-ата минута Ковачев проби по десния фланг и бе дублиран от Цонев, който получи топката вляво от вратата на Ботев. Той не се замисли и стреля, но младият страж на „канарчетата“ спаси.

Три минути по-късно Ковачев стреля страховито от пряк свободен удар, но Смъркалев докосна леко топката и тя се удари в напречната греда.

Защитата на „жълто-черните“ обаче допусна да бъде размината по нелеп начин в 75-ата минута. Светослав Ковачев проби от дясното крило, като успя да запази топката между трима. Последва пас към Цонев, който я задържа и я сервира на десетката на Арда, който с добре насочен я прати в долния ляв ъгъл на Смъркалев, който този път нямаше шанс да спаси.

Девет минути преди края на редовното време Станислав Дюлгеров изведе Ласана Ндиайе в наказателното поле, където нападателят безпроблемно вкара трети гол за Арда!