Славия повали Локо Сф с късни голове, но баражът за Европа се оказа мираж (ВИДЕО)

0
slaviq lokomotiv plovdiv (7)
-
-

Славия победи Локомотив в столичното дерби от последния кръг на efbet Лига. На стадион „Александър Шаламанов“ домакините се наложиха с 2:0 с късни попадения. „Белите“ обаче се разминаха с бленувания бараж за Европа, до който щяха да стигнат при победа днес и неуспех на Арда като гост на Ботев (Пд). Кърджалийци обаче се наложиха с 3:0 и ще се изправят срещу четвъртия в класирането (Левски или ЦСКА 1948) в битка за място в Лига на конференциите.

Двубоят бе последен в кариерата му за халфа на Славия – Дарко Тасевски. Северномакедонецът започна като титуляр с капитанската лента и бе заменен в 10-ата минута, за да обере овациите на малцината зрители на стадиона.

В 20-ата минута Минчев изведе Галин Иванов сам срещу вратаря. Ударът от точката за изпълнение на дузпа на „белия“ капитан обаче бе отразен с крак от Александър Любенов.

В ответната атака шут от чиста позиция в наказателното поле на Християн Чипев премина далеч от целта.

В 38-ата минута удар с глава на Димо Бакалов попадна право в ръцете на Николай Кръстев.

180 секунди след началото на втората част Тони Тасев получи на ъгъла на вратарското. Той обаче не овладя добре, което позволи на Любенов бързо да скъси разстоянието и да избие последвалия удар.

В 64-ата минута Антонио Вутов много технично опита с удар от 20-ина метра да прехвърли Николай Кръстев, който все пак успя да избие в корнер.

120 секунди по-късно Вутов центрира от корнер. Димо Бакалов засече с глава пред вратарското поле, но покрай дясната греда.

В 68-ата и шут на Ивайло Найденов от границата на наказателното поле бе спасен от Николай Кръстев.

След още 2 минути силен изстрел на Мики Орачев от границата на наказателното поле също бе избит в корнер от Кръстев.

Четвърт час преди края „бялата“ защита бе на път да сгреши фатално. Антонио Вутов отне топката в наказателното поле и изведе Димов Бакалов сам срещу вратаря. За пореден път обаче Николай Кръстев успя да предотврати попадение във вратата си.

В 82-ата минута Антонио Вутов отне топката пред вратарското поле, но изстрелът му след това бе безкрайно неточен.

Славия поведе 120 секунди преди края на редовното време. Владимир Николов със страхотен диагонален удар от границата на наказателното поле намери горния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В последната минута на редовното време пък Роберто Райчев с шут от 13-14 метра прати топката в долния десен ъгъл за крайното 2:0.