Арда излъга Черно море със спорен гол, Кабаков не свири дузпа за Черно море

0
-
-

Арда излъга Черно море с 1:0 в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Единственият гол в мача отбеляза Иван Тилев в 44-ата минута. С тази победа Арда се изравни по точки с третия в класирането Локомотив Пловдив.

Първото полувреме в Кърджали бе изключително равностойно, но Арда се възползва от първата по-сериозна грешка в защитата на Черно море.

Първата възможност в мача се откри в 5-ата минута пред Спас Делев, който излъга Даниел Димов и отправи хубав удар, но Георги Георгиев успя да спаси.

Черно море пропусна да поведе в резултата в 31-ата минута. „Моряците“ организираха чудесна контраатака. Родриго подаде към Илиан Илиев, който навлезе в наказателното поле на Арда и стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Иван Караджов.

Арда поведе в резултата в 44-ата минута, но след много спорен гол. Иван Коконов се опита да задържи топката в очертанията на терена и играта продължи. Той подаде към Лъчезар Котев, който веднага комбинира с Иван Тилев, който финтира един играч на Черно море, след което с много хубав удар вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Георги Георгиев. Треньорският щаб на Черно море имаше сериозни претенции, че топката е напуснала очертанията на терена точно преди гола. Повторенията показаха, че ситуацията е доста спорна, а претенциите на „моряците“ по-скоро са основателни.

В 49-ата минута Иван Коконов пробва удар от далечно разстояние, но не намери целта.

В 55-ата минута гостите от Черно море имаха претенции за дузпа, след като Никола Таравел отблизо изпрати топката в ръката на Емил Мартинов, но Георги Кабаков правилно подмина ситуацията.

В 72-ата минута Деян Лозев симулира в наказателното поле, нямаше никакво съприкосновение с Цветомир Панов. Кабаков правилно прецени, че няма дузпа, но не показа жълт картон за симулацията на Лозев.

Съдията Георги Кабаков не свири дузпа в 88-ата минута, а имаше пълните основания да стори това. Милен Желев изрита Велислав Василев в наказателното поле, но странно защо Кабаков отсъди корнер за „моряците“ и не свири дузпа за Черно море.

Това е първа победа в исторически план за Арда над Черно море.

Арда е четвърти с 38 точки, колкото има и Локомотив Пловдив, а Черно море е седми с 25 точки.